http://www.minalunk.hu/
2012-01-09 13:03

Új informatikai tanfolyam indul a Bem6-ban

|

2012. január 23-ra lett meghirdetve a Visszatérés a munkaerőpiacra – Informatikai tanfolyam című nem akkreditált 90 órás képzés, melynek célcsoportja 40 éven felüli regisztrált álláskeresők és tartósan inaktívak. A képzés keretében használható, korszerű informatikai tudást kívánunk nyújtani a résztvevőknek a számítógép bekapcsolásától a levelezésen át az irodai programok használatáig.

„A Budavári Művelődési Ház szolgáltatásainak bővítése” TÁMOP-3.2.3-09/1-KMR-2009-0002 számú pályázat 2010. áprilisában indult. A művelődési ház új irányba nyitott a pályázat segítségével, hiszen a közművelődési feladatai mellé a felnőttképzést, felnőttoktatást is felvette tevékenységi körébe. A kétéves projekt keretében 4 felnőttképzési szolgáltatás és 2 tanfolyam indítását vállalta, 5 éves fenntartási időszakkal. A sikeres intézményakkreditáció után (mellyel együtt a felnőttképzés minőségbiztosítása is elkészült) az intézmény által elképzelt és kidolgozott program is akkreditálásra került.
2011. november 7-én a tervezett 20 fővel elindult a CMS-Menedzser Képzés című akkreditált 90 órás tanfolyam, melynek résztvevői GYES-en, GYED-en lévő kismamák valamint regisztrált álláskeresők. A tanfolyamra másfélszeres „túljelentkezés” volt, egy előzetes szintfelmérés után lett meg a végleges résztvevői létszám. A képzés résztvevői között majdnem fele-fele arányban voltak álláskeresők és kismamák, valamint 40%-uk volt kerületi lakos.
2012. január 23-ra lett meghirdetve a Visszatérés a munkaerőpiacra – Informatikai tanfolyam című nem akkreditált 90 órás képzés, melynek célcsoportja 40 éven felüli regisztrált álláskeresők és tartósan inaktívak. A képzés keretében használható, korszerű informatikai tudást kívánunk nyújtani a résztvevőknek a számítógép bekapcsolásától a levelezésen át az irodai programok használatáig. Jelentkezni a művelődési házban január 19-ig lehet.

További információ: http://www.bem6.hu/felnottkepzes/
A képzések mellett egyéni és csoportos tanácsadás keretében a következő témákban áll szakember az érdeklődők rendelkezésére: pályaorientációs és pályakorrekciós tanácsadás valamint álláskeresési tanácsadás – álláskeresési technikák fejlesztése, ezek időpontjai és témái a honlapon, valamint a havi programjainkban találhatóak meg.
A pályázatnak köszönhetően – és ez a legnagyobb eredmény – a művelődési ház neve már nem csak közművelődési intézményként van jelen a köztudatban, hanem felnőttképzési intézményként is. Már a mostani első képzés befejezése előtt érdeklődnek a résztvevők egy esetleges haladó tanfolyam indításáról. Illetve az intézményakkreditáció segítségével még több pályázaton tud indulni az elkövetkezendő időszakban.

 

Marsi László


Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó, itt regisztrálhat!

Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.

Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
Rovat legfrissebb hírei
  • Angol nyelvórák indulnak a Magyar Nemzeti Galériában »
  • Sikeres képzések álláskeresőknek a Budavári Művelődési Házban »
  • Tájékoztató a pedagógus díszoklevelek 2012. évi adományozásának feltételeiről »
  • Rajz felvételi előkészítő tanfolyamok a Ferenczy István Vizuális Műhelyben »
  • A Ferenczy István Vizuális Műhely »
  • Új informatikai tanfolyam indul a Bem6-ban »
  • A Bem6-ban elindult a CMS-Menedzserképzés »
  • Felnőttképzések a Budavári Művelődési Házban »
  • Döntés a 2011. évi felsőoktatási ösztöndíjakról »
  • A pedagógusok szerint otthon kevés idő jut a gyerekekre »
  • Ajánlások