http://www.minalunk.hu/
2012-01-26 12:27

Interjú Steinhauser Klárával egy könyvbemutató kapcsán

|

2012. január 22-e délutánján sokan eljöttek a Mindszenty Iskolába Norbert Riedl a kiűzetés előtti és utáni életet bemutató filmjének megtekintésére és Régi budaörsi családok III. című könyv bemutatójára. A visszajelzésekből kiderült, hogy a rendezvényt nagyon családiasnak tartották a megjelentek. Közülük sokan együtt énekeltek a film szereplőivel. Megható volt mindez a számomra.
hirdetés

Nem vagyok elfogulatlan a könyv szerzője, Klárika iránt. Óvónőként ismertem meg őt 12 évvel ezelőtt az óvodában. Harmóniát és emberséget sugárzott. Mindig lehetett hozzá fordulni, felnőtteknek, gyermekeknek egyaránt. Világlátása és kifinomult érzékenysége derűvel ötvöződik. A világot szívvel látja és szeretete tevékeny sokszínűségben nyilvánul meg. Látom magam előtt; „no, nem baj Judit”, kezével legyintget mosolyogva. Szinte naivan, de mindig hiszi a jót és talál reményt.

 

Ő az, aki mindig fut, ki sem látszik a feladatokból, magam sem értem, hogyan ilyen fáradhatatlan.
Elkötelezett a természet védelme iránt; kezdte az óvodában, a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom bevezetésével, megismertetésével. Az Állat és Természetvédők Budaörsi Egyesületének, és a Budaörsi Kertészek és Kertbarátok Egyesület aktív tagja. Elkötelezett a hazája és szűkebb hazája, Budaörs múltja, jelene, és jövője iránt.
Lelkes családfakutató, újságíró.
Írásai rendre megtalálhatók a www.minalunk.hu internetes újság honlapján, és a Budaörsi Napló régebbi számaiban.

Ő az, aki megörökítette és láthatóvá tette számunkra a budaörsi családok történetét. Az első könyv, „A régi Budaörs” fotóalbum 2002-ben jelent meg. Ezután következett két könyv a régi budaörsi családokról, majd a háború után betelepültekről egy újabb. A most elkészült impozáns kötet az elűzöttekről szól, 25 családot mutat be képekkel, családfákkal színesítve.

Egy rögtönzött és rendhagyó riportban, kis stílusváltással feltett kérdéseimre kérem a válaszokat Klárikától, lehetőleg gyorsan és egyetlen mondatban. Íme, a kérdés és a gyors válasz:
Mi az, hogy élet? - Örülök, hogy élek, hogy vagyok.
Mi a legfontosabb három dolog az életedben? - Egészség, családom, barátaim.
Mi a legfontosabb vezérelved, ha van ilyen? - „Ember úgy élj a földön, hogy kárt ne tégy.” (Devecseri Gábortól)
Milyen az én otthonom? - Az én házam az én váram.
Milyen a világ? -Én pozitívan szemlélem a világot, bár tudom, hogy van sötét oldal, de hálát adok a Jóistennek, hogy a világnak erre a részére születtem.
Hogyan látod a jövőt, szűkebb és tágabb értelemben, ez három kérdés: - saját jövőm, gyermekeimé, és a világ jövője? - Biztonságban érzem magam és szeretnék még alkotni.
A gyerekeim már felnőttek és saját maguk alakítják jövőjüket. Az nem lehet, hogy egyre jobb ne legyen!
Mi az, amit változtatnál az életedben, (három dolog)?
-Annyira szeretném, ha kitörne a világbéke, de ez egyszerűen elérhetetlen.
-Szeretnék egy olyan nagy fazekat, amelyből nem fogyna ki az étel és a világ éhező gyermekeit etetném, mindenkinek jutna ennivaló, mert nagyon zavar engem, hogy ennyi gyermek éhezik a világon.
-Mindenképpen szeretnék a családomnak egészséget.
Mi az, amit megváltoztatnál a világban, (három dolog)?
-Sokat beszélnek mostanában arról, hogy megváltozik majd a világ és én nagyon bízom abban, hogy jó irányban fog változni minden.
-Szeretném, ha mindenkinek rányílna a szeme, hogy a környezetre vigyázni kell.
-Ne uralkodjon el a kapzsiság és a haszonvágy, ne öljenek embereket a vallásuk miatt.
Mit csinálsz, ha fáj a szíved?
-Zenét hallgatok, örömet lelek a természet apró csodáiban és jó dolgokra gondolok.

Bécsi Judit
Fotó:veilandgyula


Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó, itt regisztrálhat!

Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.

hirdetés

Ez a hirdetési hely kiadó

Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
Rovat legfrissebb hírei
  • Egy pusztító járvány régen »
  • A több mint hatvan éve működő Budaörsi Werner Kórus »
  • Passió-naptár 2012-2013 »
  • Az elsőszülött Mihálykának rövid élet adatott »
  • Újra régi fényében a kereszt »
  • Régi idők budaörsi focija »
  • Egy önfeláldozó apáca élete »
  • Siketek és nagyothallók a Heimatmuseumban »
  • Térképezés, határok, határkövek – és örökbefogadók »
  • A budai keserűvíz története »
  • Legfrissebb képtárak

    Helyi dolgok...

    Molinó készítés Budaörsön a Dicentránál!

    Szállás Budaörs
  • Magdi Panzió

  • Éttermek Budaörs
  • Fenyő Étterem
  • Magdi mama kiskonyhája
  • Aromi Ristorante Italia - Olasz étterem, pizzéria Budaörs szívében
  • ABS Bowling & Pub
  • Berger Vendéglő

  • Látványosság, szabadidő Budaörs
  • Városi Régészeti Kiállítás
  • Bleyer Jakab Helytörténeti Gyűjtemény, Heimatmuseum Budaörs

  • Helyi vállalkozások, szolgáltatások Budaörs
  • Plissée Exkluzív női divat
  • Buliszerviz
  • Budaörsi Ingatlanszövetség
  • Völgy 2000 Kft.
  • Horváth Kereskedelmi kft.

  • Civil szervezetek Budaörs
  • Törökbálinti Hagyományőrző Tánccsoport
  • Régiségbúvár Egyesület
  • BUDAÖRSI EVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG
  • BUDAÖRSI DIÁK SPORTEGYESÜLET (BDSE)
  • CBE, BUDAÖRSI CUKORBETEG KLUB EGYESÜLET

  • Közösségek Budaörs
  • Budaörsi Római Katolikus Egyházközség

  • Sport Budaörs
  • Zendo Budaörs Egyesület
  • ABS Sportcentrum
  • BSC Labdarúgó Szakosztály
  • Liver FC Budaörs
  • Úszásoktatás Budaörsön