http://www.minalunk.hu/
2010-07-21 14:10

Képviselő-testületi tudósítás 2010. július 19.

|

Népszavazást javasol Petrus Péter képviselő az SCD Group Balaton-parti toronyépítkezési tervéről
(részletek)


Takács József polgármester tisztelettel köszönti a megjelenteket és megállapítja, hogy a testület 8 fővel jelen van, határozatképes. A testület a négy napirendi pontot egyhangúlag elfogadja. Bejelenti, hogy a nyilvános ülés után zárt ülésre kerül sor.

1. NAPIREND: Jelentés a két ülés közötti fontosabb eseményekről, a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról, az átruházott hatáskörben hozott polgármesteri és bizottsági döntésekről

Kocsisné Liber Márta képviselő: Az előző ülésen szavaztunk a Bara család kérelméről. Az lenne a kérésem, hogy vonjuk vissza a határozatot, mert abban az szerepel, hogy semmiféle kár nem éri a tulajdonost, pedig igen! Az önkormányzattól vették meg a területet, eladható, forgalomképes, tehermentes formában. Az új rendezési tervben ugyanakkor az épületük közút! Ha ezt lebontják, oda többet nem lehet építeni. El akarják adni, lenne vevőjük is, de így eladhatatlan. A család pert akar indítani az önkormányzat ellen, 22 millió forint értékben.
Dr. Valkó Zsuzsanna körjegyző: Ez nem az új rendezési terv miatt van így, az övezeti besorolást nem változtatott, ellenben üzletterületként szerepel, ami a jogosultságukat megerősíti. A családot kár nem érte. Mivel közút, a közút kezelőjének hozzájárulásával építhető például kereskedelmi és vendéglátó épületek is, korlátozott beépítési százalékban. 1993-ban adta el az területet belterületként, és továbbra is az.
Kelemen Ferencné képviselő: Az eladáskor nem derült ki, hogy ez közút?
Dr. Valkó Zsuzsanna körjegyző: Nem kizárt, hogy ún. úszó telekként ezt megvehették.
Mischl Antalné képviselő: Segíteni kéne nekik, mert most bizonytalanok. Nyugdíjba mennének, szeretnék életük munkáját biztonságba tudni. Ha az önkormányzat okozta ezt a kárt, neki kell intézni is.
Dr. Valkó Zsuzsanna körjegyző: Szerintem ha megvette volna valaki, azért tette volna, mert jó helyen van, bejáratott. A probléma az, hogy van ott három tulajdonjogra kialakított úszó telek, és parkolóból, parkosított részből álló önkormányzati terület. Az önkormányzatnak lehetne mind a 941 m2-t átminősíteni és az övezetet módosítani. Más miatt is elállhatott a vevő a szándékától.



2. NAPIREND: Beszámoló az önkormányzat gazdasági programjában elfogadott célkitűzések megvalósulásáról

3. NAPIREND: Az üdülőhelyi fórum elé kerülő tájékoztató megvitatása

Video:

Get the Flash Player to see this player.


4. NAPIREND: Aktuális és egyedi képviselő-testületi döntést igénylő ügyek

Zárt ülésen tárgyaltak személyi kérdésről, gazdasági ügyről?, és szociális segélyről.
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó, itt regisztrálhat!

Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.

Ehhez az íráshoz még nem érkezett hozzászólás.
További események megtekintése»

Rovat legfrissebb hírei
  • Mindenki veszít »
  • Közmeghallgatás - Balatonszemes, november 29. »
  • A Kormány elfogadta az önkormányzati törvény tervezetét »
  • Egy tál lencse »
  • Kt. ülés 2011. június 20. »
  • Balatonszemes nemet mondott a kistérségi oktatási integrációra »
  • Képviselő-testületi ülés volt május 16-án »
  • Rendkívüli testületi ülés »
  • Képviselő-testületi ülés (április 18.) »
  • Gyorsjelentés a március 28-ai kt.-ülésről »
  • Legfrissebb képtárak

    Kt. ülés 2011.04.18.

    A 2011. április 18-i testületi ülés fotói
    HELYREIGAZÍTÁS

    A mai napon kaptam egy értesítést Balatonszemes Község Önkormányzatától Takács József polgármester aláírásával, hogy "a 2010. év október hó 3. napján megtartott Települési Önkormányzati Választásokon nem választották újra..." megszüntetik a tiszteletdíj folyósítását.

    Ez teljesen természetes, mert lejárt a mandátumom. A megfogalmazás pontatlan, ugyanis saját elhatározásból nem kívántam képviselőnek indulni, ezért nem is választhattak újra!

     

    2010. október 27.

    Mischl Antalné

    Eseménynaptár
     « 
     » 
    H K SZ CS P SZo V
    30 31 01 02 03 04 05
    06 07 08 09 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 01 02 03